Блок-хаус - це, в першу чергу, обшивальна дошка. Її лицьова сторона має опуклу форму, задня ж - плоску, крім того, цей матеріал передбачає присутність паза і шипу, стикувальних частин на ребрах. Обшиті дерев'яним блокхаузом стінові поверхні створюють імітацію дерев'яного зрубу.

 

Обшити будинок блок-хаусом зовні або стіну всередині дуже спокуслива і приваблива ідея. Вид натурального дерева, цікавий візерунок, можливість додаткового утеплення і захист від вітру, довговічність, помірна ціна і це не весь список привілеїв цього виду оздоблення. Розглянемо кожну перевагу і недолік по-черзі.

  • Натуральність. У наш час високих технологій як ніколи раніше цінність натурального матеріалу придбала підвищену важливість і нетільки з міркувань екології, які теж дуже важливі, але більше навіть з точки зору психіки людини і заспокоєння свідомості. Спосіб життя міського жителя зводить до мінімуму, якщо не сказати, що практично виключає природні матеріали з життя людини. Але людина створена, щоб жити серед живого і критичний брак цього живого може викликати незрозумілі прояви, на переший погляд не пов'язані з першоджерелом, наприклад депресія або підвищена втомлюваність. Тому важливість натурального матеріалу переоцінити дуже складно і є сенс, по можливості, віддавати йому перевагу, навіть якщо це несе деякі незручності.
  • Візерунок. Сосна має світло від білого до жовтого відтінку і оригінальне властиве тільки для цієї породи розташування сучків. Ці вкраплення можуть, в залежності від сорту, створювати досить строкату картину, якщо сучок чорний або ж ніжну, якщо сучок світлий. Це більше відноситься до питань дизайну і пріорітетів покупця, на якість продукції світлість або темності сучків не впливає, хоча ціна світлого сучка, так званого живого, вище темного. Головне, щоб сучок не випадає, якщо звичайно ж немає оригінальної задумки. Найчастіше блок-хаус покривають різного роду морилками, які можуть істотно змінити колір при цьому зберігши малюнок.
  • Утеплення і захист від вітру. Прекрасна можливість поєднувати приємне з корисним. Крім того, що утеплювач можна укласти між блок-хаусом і стіною, сам блок-хаус з масиву натурального дерева є утеплювачем. Блок-хаус при укладанні має міцний каркас, який може служити так само місцем для укладання різного роду утеплювача, таких як мінеральна вати та ін. Зручно кріпити паро- та вітробар'єр.
  • Довговічність. Термін експлуатації блок-хауса при дотриманні технології виготовлення (особливо сушка і обробка антисептичними складами) і правильному догляді становить від 30 до 50 років. Що цілком конкурує з більшістю синтетичних матеріалів.
  • Ціна. Цінова політика по відношенню цього виду оздоблювального матеріалу виводить блок-хаус в клас відносно недорогих оздоблювальних матеріалів. Ціна залежить більшою мірою від товщини блок-хауса. Чим товща планка, тим вона міцніша і створює більш масивний вигляд, але природно на неї іде більше матеріалу і вона дорожча. Товщина блок-хауса - це питання смаку і дизайнерської ідеї на довговічність конструкції і технічні показники істотно не впливає. Зазвичай, блок-хаус невеликих перерізів 18, 20 до 25 мм використовують для внутрішніх робіт, а більший 28, 30, 35, 40, 45 і більше для зовнішньої обробки фасаду.
  • Догляд. Догляд за блок-хаусом як і за будь-яким натрульним дерев'яним матеріалом не зовсім простий. Блокхаус необхідно кожні кілька років (від 3 до 5) покривати пропитками (в залежності від світлового та іншого  погодного навантаження, а також якості покривного матеріалу) і рідше при покритті маслом. Лаком і фарбою покривати не рекомендується, хіба що спеціально для цього призначеними, які досить дорогі, так як і фарба, так і лак мають властивість лущитися і послідуюче покриття буде або не міцним, або надвитратне з підготовки поверхні до чергового покриттю. Важливий момент! Догляд за блок-хаусом обов'язковий! Якщо його не робити своєчасно, то зовнішній вигляд стає непривабливий, погано реагує на вологу. 
  • Укладання. Блок-хаус досить простий в укладанні. Принцип аналогічний вагонкі.

Ціна на блок-хаус залежить від товщини і ширини готової панелі, сорту, а також від породи використовуваного для виробництва дерева.