Дерев'яна вагонка - натуральний обшивочний матеріал, широко використовуваний як для зовнішніх, так і для внутрішніх оздоблювальних робіт. Являє собою стругану дошку невеликої товщини, яка має спеціальне шпунтове з'єднання. Зручна замкова система дозволяє максимально швидко і зручно зібрати цілісне полотно з окремих дощечок. Найбільш часто дерев'яна вагонка застосовується для обробки стін, стель і складних архітектурних конструкцій.

Дерев'яна вагонка класифікується за цілою низкою параметрів.

Першим є порода деревини, з з якої вона виготовлена, так як її роблять з різною деревини.

В першу категорію входять такі породи, як осика, бук, ясен, липа, вільха та інші.

До другої категорії відноситься вагонка, зроблена із застосуванням хвойних порід: сосни, кедра, ялини, модрини.

Для вагонки, яка вироблена з листяних порід, практично не існує обмежень по використанню.

Вагонка з хвойної деревини не використовується в приміщеннях з різкими температурними перепадами, такими як сауна або лазня, так як при різких перепадах температури відбувається виділення смоли, що погіршує її вид і експлуатацію. До того ж смола - сильно займиста речовина.

За типом профілю вона поділяється на евровагонку і звичайну вагонку.

Євровагонка має більш високоякісну обробку дошки і особливу систему замкового з'єднання. В наявності є великий вибір моделей цього класу. Ще одна важлива відмінність евровагонки полягає в наступному: євровагонка із зворотного боку має вентиляційні пази, що забезпечують оптимальну вентиляцію, що істотно покращує експлуатаційну якість дошки.